ANTIAGING TEKNOLOJİSİ MEZOTERAPİ Cilt Mezoterapisi

Antiaging Teknolojisi MEZOTERAPİ Cilt Mezoterapisi

Mezoterapi nedir?

Mezoterapi; vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin, homeopatik ilaçların, karışımlar halinde, mikroenjeksiyon tekniği ile cildin orta tabakasına enjekte edilmesi yöntemidir. Latince mezo ( orta ) ve terapi ( tedavi ) kelimelerinden meydana gelmiş olup orta deri tedavisi anlamındadır. 1952’de Dr. Michel Pistor’un tesadüfen geliştirdiği mezoterapi 1987’de Fransız Tıp Akademisi tarafından tıbbi bir tedavi yöntemi olarak kabul edilmiştir.

Fransa’da yaklaşık 15 000 doktor tarafından uygulanmakta olan mezoterapi yöntemi, Türkiye’de de sıkça uygulanmaktadır. Mezoterapi uygulaması az miktardaki ilacın problemli bölgelere doğrudan verilerek, iyileştirilmesini hedef almıştır. Mezoterapi’de ilacın yalnızca problemli bölgeye verilmesi, etkinliği arttırırken yan etkilerini de en aza indirgemiş olur.

Mezoderm cildin fonksiyonel tabakasıdır ve zengin damar ağı içerir. 1 santimetrekare deride yaklaşık 6 milyon deri hücresi, 400 santimetre sinir lifi, 200 ağrı noktası, 100 ter bezi, 1 metre damar, 15 salgı bezi ( koku, yağ ), 5 kıl kökü, 12 soğuk ve 12 sıcak algılama noktası bulunur.

Mezoterapi tedavi yöntemi hangi durumlarda başarı ile uygulanır?

Tüm dünyada birçok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Başarı oranı yüksek olan uygulama mutlaka uzman hekimler tarafından yapılmalıdır.

 • Cilt yenileme,
 • Selülit,
 • Saç tedavisi,
 • Çatlaklar,
 • Lekeler,
 • Alerjik hastalıklarda,
 • Çeşitli deri hastalıklarında,
 • Keloid tedavisinde,

Mezoterapi nasıl uygulanır?

Tedavi edilecek durumlara bağlı olarak seçilen spesifik bölgelere, çok ince iğne uçları ile ( 4 – 6 – 13 mm. boyunda ve 27 - 30 gauce inceliğinde iğnelerle ) uygulanır. Önemli olan hazırlanan kokteylde kullanılan ilaçların farmakolojik özelliklerini, birbirleri ile olan etkileşimlerini ve yan etki potansiyellerini iyi bilmektir.

Mezoterapi uygulamasında ağrı hissedilir mi?

Hastaların çoğu acı veya ağrı şikayeti duymazlar. Kullanılan mezoterapi iğnesi çok incedir, yaklaşık bir saç teli kalınlığındadır. Bu sebeple mezoterapi sırasında hasta acı veya ağrı duymaz. Mezoterapi sırasında rahatsızlık hisseden hastalara, uygulama bölgesine işlemden yarım saat önce anestezi etkili krem sürülebilir.

Mezoterapi kimlere uygulanamaz?

 • Kalp yetmezliği,
 • Diyabet,
 • Böbrek rahatsızlığı,
 • Hamilelik, emzirme döneminde olan,
 • Antikuagülan tedavi gören hastalara,

Mezoterapi uygulamasının yan etkileri nelerdir?

Mezoterapi uygulamasının ciddi bir yan etkisi yoktur. İğne yerlerinde hafif kızarıklık meydana gelebilir. Ancak bu yan etkilerin daha az olması için mezoterapiyi uygulayan kişinin uzman olması gerekmektedir. Dolayısıyla mezoterapi, uzman hekim tarafından uygulandığında yok denecek kadar az yan etki oluşturur. Eğer cilt dokusundan ufak çaplı şişlikler ve morluklar oluşursa bu yan etkiler 1 - 2 gün sonunda düzelecektir.

I Debae Anti-Aging 

Dmae ve Hyaluronic asit içerir, sıkılaştırır.

Light Eyes Ultra

Göz kapaklarını canlandırır Ruscus (çoban püskülü), Biberiye, Vitamin C, Heksapetid ve antioksidanlar içerir. Ödem, torbalanma, kırışıklık, gözaltı halkaları ve morluklarda kullanılır.

Nuclenonix DN te A

DNA nükleotidleri, yeşil çay özü, spriluna, Hyaluronic asit içerir. Cilt yenileme, onarma, fotojenik yaşlanma, ostrojen eksikliğininden zayıf ciltler,  strese bağlı gergin ciltler, oksijen azlığı çeken olgun ciltler, menapoz öncesi ve sonrası sorunlarla oluşan skar ve lezyonlarda kullanılır.

Up Grade

N-acetylcysteine (antioksidan), Hyaluronic asit, idebenone, coenzymes, nukletidler, amino asit ve vitaminler içerir. Ciltte parlaklık, lifting, nem için kullanılır.

Bubble Out

Salisilik Asi, Azelaik Asit, Mandelik Asit, Bisabolol, Glycyrrhetic Asit içeriklerinden oluşur. Bu ürün aknenin bulunduğu bölgelerdeki sorunu çözmek için kullanılan profesyonel kullanım amaçlı kozmetik bir üründür. Ürünümüz kozmetik steril solüsyon olduğundan profesyonel kullanım gerektirir.

Fixer

4 Aktif etken maddenin sinerjisi sayesinde kırışıklıkların azaltılmasında ve yüz-vücut hipotonisinde etkilidir.

ACETYL HEXAPEPTIDE 8 AND ACETYL HEXAPEPTIDE 20: Polipeptid, yaygın olarak kozmetik tıpta kullanılan, gerici özelliktedir. Derin kırışıklıkların açılmasını, azalmasında etkilidir.

DMAE: Uyarıcı, canlandırıcı ve Antiaging etkisi ile kolajen lifler üzerinde rol oynar.

HIBISCUS ESCULENTUS EXTRACT: Eski çağlardan beri bilinen güney Amerika bitkisi, gençleştirici, antispazmodik ve düzleştirici eylemleri için kullanılır. Antioksidan, Proteolitik enzimler ve yumuşatıcı maddeler bakımından zengindir.

GREEN TEA EXTRACT: Tanınmış antioksidan karışımı, polifenoller bakımından zengindir ve cildi güçlendirir. Serbest radikallerle savaşır.

Antiaging Cilt Gençleştirme Cilt Mezoterapisi Tiziano Hakkında Detay Bilgi

Tiziano; Omega CTP kompleksi, Organik kök hücreleri, Resveratrol, Bakır peptid, Kollajen, hyaluranic asit, Omega 3, 6, 9 ve aminoasitlerden oluşan bir kokteyldir. Genellikle 35 yaştan sonra bu maddeler vücut tarafından üretilemediği için ince çizgiler, sarkmalar, çökme vb yaşlanma belirtileri başlar. İnce çizgilerin giderilmesi, lifting, forma sokma, kalınlaştırma amaçlı yüz, boyun, dekolte, eller, göbek, kol altları, uyluk içleri, göz altı torbalarında kullanılır.

Tziano zamanı nasıl durduruyor?

İçerdiği organik kök hücreler, resveratrol ve bakır peptid ile cildi onarır, yaşa bağlı incelmeleri gidererek cildi kalınlaştırır. Ayrıca omega 3,6,9 ve aminoasitler ile de yoğunlaşma sağlar.

Tziano'nun cilt sarkmasına etkisi var mı?

Tziano içinde yer alan omega CTP kompleksi lifting ve güçlendirme etkisine sahiptir.

Kırışıklıklar üzerinde etkili mi ?

Tziano'da bulunan kollajen ve hyalunorınik asit, kırışıklıkları giderir, cildi gerer ve nemlendirir.

Tziano hangi bölgelerde kullanılır ?

Göz torbaları, yüz, boyun, dekolte, eller, göbek, uyluk için kullanılır. Özellikle Michalengelo ile sağlanan yağ yıkımı sonrası oluşabilecek sarkmaları önler.

Tziano hangi sıklıkta kullanılır ?

Her cildin ve her bölgenin ihtiyacı farklıdır. Genel olarak ilk ay içinde 3-4 seans uygulama sonrası idame seanslarına geçilir.