MEDİKAL ESTETİK Dr. Zeynep Kırker

MEDİKAL ESTETİK Dr. Zeynep Kırker

İnsanoğlu var oluşundan bugüne güzel görünme ve güzel olanı isteme arzusuna sahip olmuştur. Dış görünüm insanın psikolojisini etkilediği gibi estetik kaygıları aşmış olmak da özgüven ve başarıyı getirir. Son yıllarda toplumsal gelişmeler, ekonominin ve kültürün artışı ile medikal estetik alanına olan talepler artmıştır.

Polikliniğimizde cerrahi operasyonlara hazır olmayan hastalarımızın, medikal estetik taleplerini karşılarken en önemli amacımız doğal görünümü ve bu görünümün devamını sağlamaktır.

Ergenlik, doğumlar, menopoz, kalıtsal faktörler, çevre kirliliği, yaşamın stresleri!

Tüm bunlardan etkilenmeyen yoktur sanırım. Aynalarla barışık, yaşama sevincini koruyabilen, kendisi ve kişisek bakımı için zaman  ayırabilen insanlar olabilmeliyiz. Çünkü biyolojik yaştan çok, hissettiğimiz yaştır bizi motive eden.

Polikliniğimizde sizden gelen talepleri karşılarken en önemli amacımız doğal görünümü ve bu görünümün devamını sağlamaktır.

Biz; sürekli yenilenen son teknoloji, FDA onaylı, medical CE belgeli cihazlarımız, tüm iyi niyetimiz ve dürüstlüğümüz ile güzelliğinize ve dinamizminize katkıda bulunmak üzer bay ve bayanların hizmetinizdeyiz.

Medikal Estetik Nedir? Kimler Medikal Estetik Yapabilir?

Medikal Estetik, geçmişten günümüze tüm tıbbı bilgi ve birikimlerin kullanılarak kişilerin psiko-fizik dengesinin iyileşmesini amaçlayan tıp alanıdır. Medikal Estetik alanı sadece tıp doktorlarının uygulama sahasıdır. Medikal Estetikte amaçlanan estetik, tıbbi bilgi ve birimikler ile operasyonsuz, ameliyat dışı yöntemlerle sağlanır.

Medikal Estetik, diğer tıp alanları gibi son yıllarda oldukça gelişme sağlamış ve kendi başına bir bölüm haline gelmiştir. Medikal Estetik cildin yaşlanmasını durdurmak, kırışıklıkları giderip yeni bir dudak yapısına kavuşmak, aşırı terlemeyi engellemek ve sivilcelerden kurtulmak gibi birçok tedavi şekli mümkün. Medikal Estetik tedavileri genelde anestezi gerektirmeyen, kısa süreli ve hızlı netice alınan tedavilerdir.