CİLT TEDAVİLERİ VE DİĞER TEDAVİLER TIRNAK MANTARI TEDAVİSİ Tırnak Mantarı Tedavisi

TIRNAK MANTARI TEDAVİSİ Tırnak Mantarı Tedavisi

Lazer Tedavisi Ne Kadar Etkilidir?

Dünyada 750 milyondan fazla insanın tırnak mantarı vardır. Lazer ile tırnak mantarı tedavisi Amerika'da 2008'den beri güvenle kullanılmaktadır.

Mantar tek tırnakta olsa bile tüm parmaklar için bu tedavinin yapılması gerekir. Diğer tırnaklara sıçramış olacağı veya sıçrayabileceği düşünülmelidir.

Onicomicosis olarak bilinen  tırnak maktarı tırnağın rengini bozar, kalınlaştırır, şeklini bozar ve koku oluşturur. Tırnak görüntüsü bozulur, batıklar oluşur.

  • Ağrısızdır
  • Yaş ve cinsiyet farketmez
  • Günlük hayatı etkilemez
  • 24 saat sonra oje kullanılabilir
  • Yan etkisi yoktur

Ayak tırnağı mantarı tedavisinde halihazırda tırnak solüsyonları ve uzun süreli kullanımı gerektiren tabletler kullanılmaktadır. Bu tedavilerin bazı yan etkileri ve hasta uyumunun yüksek olmaması nedeniyle başarı oranları da düşmektedir. Tek bir uygulama ile mantarı ortadan kaldırmada %88 başarı oranına ulaşmaktadır. Çok kalınlaşmış, ilerlemiş vakalarda 1-3 seans yapılabilir. Tedaviden sonra tırnak mantardan temizlenmekte ve 6-9 ay içersinde sağlıklı bir biçinde uzamaktadır. Ağızdan kullanılan mantar ilaçlarına gerek yoktur ve bildirilmiş herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.