CİLT GENÇLESTİRME TEKNOLOJİLERİ ULTHERAPY Tek Seansta Ameliyatsız Yüz Germe

Antiaging Teknolojisi ULTHERAPY Tek Seansta Ameliyatsız Yüz Germe

Tek seansta “Ameliyatsız Yüz Germe”

Ultherapy (Ulthera ) Nedir?

Ultrasound teknolojisinin görüntüleme özelliğini kullanarak cildin derinlerindeki tabakalarına ulaşarak ciltte “germe” etkisi yaratan USA-FDA onaylı, “ameliyatsız” bir uygulamadır. Aynı zamanda kozmetik amaçlı yapılan anti-aging uygulamalarında “devrim” sayılabilecek bir teknolojidir. Etkisi klinik olarak kanıtlanmıştır.

Ultherapy; odaklanmış ses dalgaları kullanarak cildin 3 mm ve diğer ameliyatsız yöntem ve lazerlerin ulaşamayacağı 5mm’lik derin dokularda kollajen üretiminin tetiklenmesine dayanan bir tedavi yöntemidir.

Ultherapy görüntüleme ultrasonuyla birlikte kullanılan, deriye zarar vermeden 5 mm aşağıda odaklanarak, bağ dokusuna etki edebilen bir ultrason cihazıdır. Cilt altını görerek gönderdiği odaklanmış ultrason gücüyle deri altındaki bağ dokusu tabakasını kontrakte eden ve geren ısı hasarları yaratır.

Ameliyatsız bir cilt sıkılaştırma yöntemi olan Ultherapy ile zamanın ve yerçekiminin ciltte yarattığı gevşeme ve sarkmalar tedavi edilir. Ultherapy ile 30 - 60 dakikalık bir seans ardından elde edilen sonuç cilt altı bağ dokusunun güçlenmesi şeklindedir.  Ultherapy sadece tek seanslık bir tedavidir.

Ultherapy Tekniği Kimlere Uygulanır?

Cildinde gevşeme veya sarkma olan tüm kişiler Ultherapy için uygun adaylardır. Özellikle 40 - 65 yaş arası cilt yapısı gevşediği için belirgin sonuç alınmaktadır.

Ultherapy Tekniği Hangi Bölgelere Uygulanır?

Ultherapy; ameliyatsız yüz germe amacıyla yanaklara, “jaw line” diye tabir edilen çene çizgisinde sarkmaları olan hastalara, boyun ve gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacıyla boyuna, kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine, alın bölgesinde toparlama amacıyla alına, üst göz kapağındaki deri fazlalıklarını azaltmak ve toparlamak amacıyla göz kapaklarına, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolteye uygulanmaktadır.

Ultherapy Tekniği Nasıl Uygulanır?

Ultherapy yani “ameliyatsız yüz germe” işlemi uygulamasında ultrasound başlık cilde değdirilerek cilt ve cilt altı doku cihazın monitöründe görüntülenir. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4.5 mm ve 3 mm altına odaklanmış “termal ısı odakları” ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez.

Ultherapy işlemi sırasında cilt altı dokular sadece ameliyatlarda görülebilecek şekilde ekrandan görüntülenerek uygulama yapılır.

Cilde ulaşan enerji sayesinde uyarım artar ve ciltte yeni kollajen oluşumu sağlanır. Güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek, zaman içinde cerrahi olmayan bir yüz germe etkisi oluşur.

Ultherapy “Ameliyatsız Yüz Germe” Tekniği Kaç Seanstır?

Ultherapy ameliyatsız yüz germe tekniği yalnızca tek seans yapılmaktadır.

Ultherapy Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Ultherapy uygulama süresi yapılan bölgeye göre 30 - 60 dakika arasında sürmektedir. Tüm yüze uygulama yapıldığında 1 saat kadar sürmektedir.

Ultherapy Uygulama Sırasında Neler Hissedilir?

Uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterse de, hastalar uygulama sırasında hissettikleri acı hissini anlık “iğne batması” gibi tanımlamaktadırlar. Bu ultrasound enerjisinin dokunun derinlerine ulaştığı ve böylelikle Ultherapy'nin ciltte lifting ve sıkılaşma etkisi meydana getirdiği anlamını taşımaktadır.

Ultherapy'nin Diğer “Ameliyatsız Yüz Germe” Yöntemlerinden Farkı Nedir?

Ultherapy, odaklanmış ultrasound teknolojisinin kullanıldığı tek cilt sıkılaştırma yöntemidir. Ciltte tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır.

Ultherapy derin dokuları düzeltebilen tek cihazdır.

Uygulama sırasında cilt altını görmek çok önemlidir. Çünkü tam olarak ısı etkisi yaratmak istediğimiz taşıyıcı tabakayı görerek atış yapma imkanı sağlanır. Bunu hiçbir lazerde elde etmek mümkün değildir. Uygulamanın amacı, cerrahi yöntemlerle kesilerek çıkartılan tabakayı erken safhada, ameliyatsız bir şekilde dışarıdan küçültmek ve oluşan hasarın etkisiyle yeni kolajen üretimi sağlayarak cildin gerginleşmesini sağlamaktır.

Ultherapy Tekniği Güvenilir Bir Yöntem midir?

Ultrasound enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır ve klinik denemelerde herhangi bir yan etkisi olmadığını ispatlamıştır. Ulthera Amerika FDA onaylı bir cihazdır. Her tıbbi uygulamada olduğu gibi doktorunuz ile konuyu detaylarıyla konuşmakta yarar vardır.

Ultherapy Uygulama Sonrasında Neler Beklenmelidir?

Ultherapy uygulamasının ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Ultherapy uygulama sonrasında ciltte yanık, leke, herhangi bir yan etki oluşmaz. Bazı kişilerde uygulama sonrası kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönmektedir.

Ultherapy Uygulama Sonrasında Sonuçlar Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Ultherapy uygulama sonrasında cildin alt katmanlarında, cildin kendini iyi etme sürecinin sonunda, yavaş ve kademeli olarak “iyileşme” sağlanır. Cilt kendini onararak tek seanslık tedavinin ardından, mükemmel sonuçlara ulaşılır.

Tek bir uygulama ardından yenilenme süreci hemen başlar, ilk anda bile hafif bir lifting etkisi görülmektedir. Uygulamanın yapıldığı kişiler işlemden hemen sonra aldıkları sonuçtan memnun gözükseler de esas sonuç uygulamadan 2 - 3 ay sonra, ciltte azalan kollajenin artması ve yeni, daha güçlü kollajen üretiminin başlaması ile görülmektedir. 6 ay sonrasında tam sonuç alınmış olur.

 Cilt uygulama sonrası her geçen gün daha iyi görünmeye başlar, 1 hafta sonrasında cildinizi daha iyi hissedersiniz, 1 ay sonra etkiler görünür hale gelir, 3 ayın sonunda sonuç gözlenmeye başlar.

Ultherapy uygulamasının ardından ulaşılan sonuçlar ameliyata gerek olmadan gevşemiş dokunun toparlanması, gergin, genç bir görünüme ulaşılmasının etkili bir yoludur.

Ultherapy Seans Fiyatları Nedir?

Ultherapy seans fiyatı yapılacak bölgeye ve uygulama atış sayısına göre değişmektedir. Bunun için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir. 

  • ULTHERAPY VİDEO

  • ULTHERAPY VİDEO

  • ULTHERAPY VİDEO