CİLT GENÇLESTİRME TEKNOLOJİLERİ BTL EXILITE Soğuk Işık

Antiaging Teknolojisi BTL EXILITE Soğuk Işık

BTL EXILITE Soğuk Işık

Leke tedavisi, akne tedavisi ve rozasea tedavisi birçok lazer teknolojileri ile yapılabilmekte olup BTL Exilite ile Soğuk Işık diğer teknolojilerdeki istenilmeyen özellikleri kaldırılmış ve yenilikler eklenerek tasarlanmıştır. Her bir endikasyon için kullanım şekli farklı olan BTL Exilite ile uygulama sonrası kullanılan Soğuk Işık hem efektif tedavi imkanı sunuyor hem de konforlu tedavi sağlıyor. Maksimum 10 dakikalık işlemler ile kabuklanma yaşamadan içeriden dışarıya doğru iyileşme sağlayan bir tedavi ile ilk olmayı başarmıştır. Yüksek yoğunluklu ışık ile soğuk lazer kombinasyonunu dünyada ilk defa kullanıldığı bu sistem, hem hastalara hem de kullanıcıya güvenli ve başarılı sonuçlar veriyor. Sonuçlarının klinik çalışmalar ile desteklenmiş ve kanıtlanmış olmasından dolayı Amerika Sağlık Örgütü FDA her tedavi işlemi için ayrı ayrı onay vermiş ve bunu sertifikalandırmıştır.

Lazerler ile Leke Tedavisi

Leke tedavisinde kullanılan lazerler lekenin olduğu yere bir tahribat oluşturmak için tasarlanmış ve lekenin bulunduğu alanın tamamına etki ederek çalışırlar. Lekenin olduğu alan tamamen hasarlanır ve iyileşmesi beklenir. Lekeye çalışırken çevre dokuya da belirli oranda zarar verilmektedir ve bu kontrolsüz yapılırsa leke tedavisi esnasında yeni lekeler oluşturulabilir. İyileşme süresi lazer ile leke tedavisinde çevre dokuya da hasar verildiğinden ve hasarın geniş bir alana yayılmasından dolayı fazladır. Bunu fraksiyonel lazer ile leke tedavisi yapılırken daha çok tölere edilebilir yapmışlardır. Ancak etki azalmış ve seans sayısı artmıştır.

BTL Exilite ile Leke Tedavisi

BTL Exilite leke tedavisi yaparken seçilebilir dalga boyları ile farklı derinlikte ve farklı kromoforlarda çalışır. Lekeye odaklanarak sadece cilt renginden daha koyu olan lekeyi odak alır. Sadece leke hedeflenir ve lazer ile leke tedavisinde ki gibi çevre doku hasarlanmaz. Güneş lekesi ya da yaşlılık lekesi gibi yüzeysel ve çok kolay gidebilecek lekelerde etkili olduğu gibi, melasma tedavisinde BTL Exilite agresif olmadığı için çok etkin bir tedavi olarak kullanılabilmektedir. Melasma lekeleri ve türevlerinde agresif uygulamalardan kaçınılması gerektiği için diğer lazerler ile uygulama pek tercih edilmemektedir. BTL Exilite ile lekeye odaklanarak çalışılmasının dışında uygulama sonrasında kullanılan Soğuk Işık ile cildin içeriden dışarıya doğru iyileşmesi sağlanır. Bu sayede leke tedavisinde her uygulamadan sonra kabuk bağlama olurken BTL Exilite ile Soğuk ışık kombinasyonunda kabuklanma olmamaktadır.

BTL Exilite Soğuk Işık ile Leke tedavisi Kaç Seans sürer?

Leke tedavisinde kullanılan BTL Exilite cihazı ve Soğuk ışık iyileşme süresini diğer cihazlardan çok daha fazla kısalttığı için, seans sayısı diğer tüm uygulamalardan daha az tutar. Lekenin durumuna, cinsine ve yaşına göre tedavi ortalama 4 6 seans sürebilmektedir.

BTL Exilite Soğuk Işık ile Leke Tedavisi ne kadar Etkilidir?

Farklı leke tipleri ile farklı cilt tiplerinde uygulamalar yapılmış ve leke tedavisinde kullanılan BTL Exilite cihazı Amerika Sağlık Örgütü FDA tarafından onay almıştır. Birçok klinik çalışma ile de uygulamanın etkinliği kanıtlanmıştır.

Cilt lekeleri kişiye özel olduğundan leke tedavisi planı da kişiye özel olacaktır. Bu yüzden doktor konsültasyonu gerekmektedir ve ancak sorularınızın tamamına doktorumuz ile görüştükten sonra yanıt alabilirsiniz.

Lazerler ile Rozasea Tedavisi

Rozasea halk arasında gül hastalığı birçok ufak kılcal damarın çok yüzeyde gözükmesinden kaynaklanmaktadır. Yangılı ve ağrılı olabileceği gibi ileride cilt deformasyonu da yaşatabilmektedir. Tedavi edilmesi gereken ve kişinin günlük hayatını etkileyen bir rahatsızlıktır. Rozasea tedavisinde %100 sonuç alınması mümkün değildir. Ancak tedavi kişiyi rahatlatacak ve yangıyı alacak kadar yapılabilmektedir. Kırmızılık çok azalır ama anatomik yapıdan ve yapısal farklılıktan dolayı sıfırlanmaz. Lazer ile rozasea tedavisinde sorun tek tek tüm damarların taranmasıdır. Damarlara tek tek çalışılması hem çok uzun zaman alır hem de bir kere geçilen damarın üzerinden tekrar geçme imkanı bulunmamaktadır. Bunun dışında damar lazerlerinin soğutucuları ayarlanabilir olmadıkları için problem yaşanmaktadır. Konforlu bir işlem ve cildi korumak için soğutucu açık bırakılır ancak damar soğuktan büzüştüğü için enerji damara gitmez. Soğutma kapatılırsa enerji cildin yüzeyinde istenmediği kadar hasar oluşturacak ve kabuklanma olacaktır. Leke kalma imkanı çoktur.

BTL Exilite Soğuk Işık ile Rozasea Tedavisi

Seçilebilir dalga boyu ile BTL Exilite Rozasea tedavisinde aktif olarak kullanılmaktadır. Tarama yöntemi ile tüm yüz toplam 10 dakikada taranabilmektedir. Bir kere geçtiğimiz yerden tekrardan geçebilmekte ve cilde zarar vermemekteyiz. Bunların dışında BTL Exilite cihazının ayarlanabilir soğutması konforlu, güvenli ve etkin tedavi imkanı sağlamaktadır. Yine leke tedavisinde olduğu gibi BTL Exilite cihazının damar tedavileri yaptığına dair Amerika Sağlık Örgütü FDA tarafından onayı bulunmaktadır. Uygulama sonunda kullanılan Soğuk Işık ile yangı hemen azalır. Kabuklanma yaşanmaz daha etkin sonuç alınır.

Rozasea şiddeti kişiden kişiye değişkenlik gösterebildiği için tedavi seçenekleri de değişkenlik göstermektedir. Etkin tedavi sonuçları kişileri memnun eder. Rozasea tedavisinde BTL Exilite cihazı tarama şeklinde uygulandığı için uygulamanın hemen sonrasında dahi etki görülebilmektedir. Daha net bilgi verebilmek için doktor konsültasyonu gerekmektedir.

Lazerler Le Akne Tedavisi

Akne tedavisinde kullanılan lazerler çok sayıda değildir. KTP lazer dışında akne bakterisini kurutma özelliğine sahip başka bir lazer bulunmamaktadır. Ancak günümüzde KTP lazer cihazı üretilmemektedir. Son yıllarda klinik çalışmalar göstermektedir ki Akne tedavisinde kullanılan lazer dalga boyu olan 532 KTP den daha etkin bir dalga boyu bulunmaktadır. BTL Exilite bu dalga boyunu kullanan tek sistem olarak yine sonuç başarısından dolayı Amerika Sağlık Örgütü FDA tarafından onayları bulunmaktadır.

BTL Exilite Soğuk Işık ile Aktif İltahaplı Akne Tedavisi

Akne şiddetine göre derecelendirilmektedir. Aktif iltihaplı aknelerde bakteri sayısının çok olması ve etkin bir lazer uygulaması olmadığından dolayı antibiyotik kullanımı önerilmektedir. Ancak BTL Exilite cihazı kullanmış olduğu farklı dalga boyu ile aktif iltihaplı antibiyotik tedavisi gerektiren aknelerde dahi sonuç vermektedir. Floranın düzeldiği 1 sene sonra dahi tekrar akne çıkmadığı yapılan uygulamalar ile gözlemlenmiştir. Bu yüzden akne tedavisinde onayları bulunmaktadır. Uygulama sonunda ertesi günde dahi aknelerin %20 25 inin söndüğü gözlemlenebilmektedir.

Akne tedavisi kişiye özel olduğundan seans sayısı ve aralığı da kişiye özel olacaktır. Başarı oranı % 80 lerin üzerinde aktif iltihaplı akne tedavisi BTL Exilite ile yapıldıktan sonra Soğuk ışık ile cilt yapısı içeriden dışarıya doğru iyileşeceği için akne skarı ve akne izlerinin çoğunun oluşmadan önüne geçilebilmektedir.

Etkin ve Efektif tedavi için doktor konsültasyonu gerekmektedir.

SOĞUK IŞIK TEDAVİSİ

Soğuk ışık (lazer) farklı endikasyonların tedavisinde kullanıldığı 20 yıldır bilinmektedir. Özellikle yara tedavisinde kullanılan soğuk ışık, BTL Exilite sistemine ilave edilmiştir. Soğuk Işık yara iyileşmesi yaptığından dolayı her uygulamadan sonra efektif olarak tedavi tamamlayıcı şeklinde kullanılmaktadır. Kolajen aktivasyonunu herhangi bir kromofor kullanmadan, yara yapmadan direkt iyileşme sağladığı için her işlem ile kombin kullanılabilir. Saç mezoterapilerindne sonra kullanılabilir ya da fraksiyonel cilt soymadan sonra hızlı cilt iyileşmesi için kullanılabilmektedir. BTL Exilite ile kullanılması ise leke akne ve rozasea tedavilerini hızlandırmakta başarı oranını arttırmaktadır.

Tüm uygulamalar ile ilgili daha detaylı bilgi için doktor konsültasyonu gerektiğini unutmayın.