CİLT GENÇLESTİRME TEKNOLOJİLERİ BBL Forever Young

Antiaging Teknolojisi BBL Forever Young

BBL Amerikan Sciton firmasının geliştirdiği geniş ban bir ışık kaynağıdır. Sistem cilt problemlerinin tedavisinde etkin olarak uzun süredir Amerikada ve Avrupada kullanılmaktadır. Sciton BBL in geliştirilmiş versiyounu ile bize şimdide kişilerin ciltlerinin gentik materyalinin de yenilenmesine olanak sağlıyan bir yöntem sağlıyor. Sadece problemleri değil aynı zamanda cilt hücrelerini de gençleştiriyor.

Stanford Üniversitesinde yapılan araştırmaya göre uygulama yapılan kişilerin ciltlerinin 10 yıl kadar gençleştiği ve bunu da korudukları görülmüştür. Bunun gören araştırmacıların yaptığı çalışma genetik materyalinde bundan etkilendiği ve gençleşmeye başladığını ortaya koymuştur.

10 yıl boyunca yılda iki defa olmak üzere BBL forever young uygulaması yapılan bir cildin durumu yanda görülmekte, cildin gençleştiği gibi genç durumunu 10 yıl boyunca da koruduğu görülmekte. Stanford üniversitesince genetik materyal üzerinde yapılan araştırmada 3630 gen incelenmiş ve bu genlerin 1293 tane gen expresyonunda gençleşme olduğu saptanmıştır. Cildin yenilenmesi sürecinde önemli faktör olan hücre içi RNA sının gençleşmesi, onarılmanın ve cildin gençleşmesine büyük rolü olduğu da söylenebilir.

Uygulama kişinin cildinin durumuna göre 1 seans veya 5 seans şeklinde 2-4 hafta aralıklarla tekrar edilmektedir. Üstün teknolojisi ile cihazın cilde maksimum penetrasyonu sağlamaktadır. BBL kişinin cildine göre ışık dalga boyunu belirlemektedir. İnfrared dalga boyunu kullanan Skintyte 2 fonksiyoun ile en zor ciltlerde dahi cilt sıkılaştrıma sağlamak mümkündür.

Son derece üstün ve hızlı atım teknolojisi ile saniyede 15 atış yapan büyük başlık ile büyük bölümleri hızlıca tedavi etmek mümkündür. Cilt tipine ve hassasiyetine göre dalga boyu belirlenmektedir. Patentli filtereleme sistemi ve atım teknolojisi hakkında ve filtre çeşitleri hakkında detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.

Amerikan Sciton firmasının üstük teknolojisi ile ürerilen BBL lazer sistemi son derece efektif sonuçlar vermesi için tasarlanmıştır. Kullanılan parçalar ve teknoloji en yüksek kalitededir. Sistem tedavilerde cilde verilmesi gereken en uygun enerjiyi verirken aynı zamanda cildin korunmasına da odaklanmıştır. Yüskek hassasiyete sahip cilt soğutma sistemi uygulanın doz ve cilt rengine göre cild yüzeyini soğutarak ciltte oluşabişecek yan etkileri engellemektedir.

Forever Young BBL, çok geniş kapsamlı bir tedavi ve kalıcı bir anti-aging methodudur ve patentli BBL teknolojisi ile Sciton tarafından geliştirilmiştir. BBL teknolojisi cildi kalıcı olarak gençleştirmeye odaklanırken bir çok cilt problemini de beraberinde çözmektedir. Cilt yenilemede ve cilt sıkılaştrımada çok etkin BBL sistemi günümüzde popüler olan ultrasonik cilt sıkılaştırma methodlarına da alternatif olarak kullanılmaktadır. En büyük avantajı uygulama sonrasında cildin herhangi bir reaksiyon göstermemesi ve işlemin sonderece konforlu geçmesidir. BBL Skintyte 2 uygulaması cildin çok kısa seans süresinde yenilenmesini sıkılaşmasını sağlar. BBL in uygulaması acısız ve konforludur, uygulama esnasında sadece hafif bir ısı hissedilir, cildin yüzey ısısını sabit tutan peltier soğutucu cildin yüzeyini korurken cildin altındaki dermal dokunun ısısının elavsyonu sağlanır, gerekli enerji akışı BBL cihazı üzerinden takip edilir. Gerekli enerjiye ulaşıldığında sıkılaşması ve gençleşmesi istenen diğer bölümlere geçilir. 

BBL uygulaması temel de cilt yenileme ve gençleştirmeye yönelikken bazı cilt problemlerinden de bir kaç uygulma sonucunda tatminkar sonuçlar elde edebilir.

 

Forever Young BBL tedavi seçenekleri

BBL (SkinTyte  Modül)

  • Foerever Young BBL
  • Cilt sıkılaştırma
  • Ameliyatsız yüz germe
  • Karın bölgesindeki sarkmalar (Hamillik sonrası, ani kilo alıp verme, yaş)
  • Dekolte, boyun, eller ve kol bölgesi cilt sıkılaştırma
  • Cilt renk düzenleme ve dengeleme
  • BBL VİDEO