ANTIAGING TEKNOLOJİSİ MİKRO LAZER PEELING (MLP) Cilt Bakım ve Cilt Yenileme

Antiaging Teknolojisi Mikro Lazer Peeling (MLP) Cilt Bakım ve Cilt Yenileme

Mikro lazer peeling yöntemi,  FDA onaylı çok gelişmiş bir lazerle yapılan peeling (cilt soyma) işlemidir.En büyük avantajı ısı hasarı oluşturmadan lazer peeling işlem yapabilmesidir. Bu sayede iyileşme süreleri kısalmakta ve pürüzsüz, canlı, doğal ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmak mümkün olmaktadır.

Mikro Lazer Peeling yöntemi, epidermisin yani cildin üst tabakasının soyulmasını sağlayarak deforme olmuş hasarlı deri yüzeyinin yerini pürüzsüz bir cilde bırakmasını sağlar. Mikro Lazer Peeling sistemi ile tüm yüz kırışıklıkları cilt yenileme işlemi ile tedavi edilebilmekle beraber, üst ve alt dudaklardaki sigaraya ve güneş ışınlarına bağlı dirençli kırışıklarda da en etkili tedavi yöntemidir.

Mikro Lazer Peeling Nasıl Uygulanır?

Cilt muayenesi sonucunda cilt tipi, kalitesi, tedavi edilecek alanlar belirlenir.  Mikro Lazer Peeling ile ilgili detaylı bilgiler verilir.

Mikro Lazer Peeling cildiniz tedavi öncesi güneşe çıkması ve koruyucu krem kullanmaması gerekir. Doktorunuzun uygun gördüğün tedavi öncesi bakım ürünleri kullanılabilir.

Mikro Lazer Peeling ağrı hassasiyeti olan kişilerde ağrıyı azaltmak amacı ile kremler kullanılabilir.

Mikro Lazer Peeling düşük doz ışınları ile cilt yüzeyini soyma teknikleri ile başlar. Ciltte ve bölgeye göre derin soyma işlemleri yapılabilir.

Mikro Lazer Peeling Ne Kadar Sürer?

Mikro Lazer Peeling seansları cilde ve bölgeye göre 30-60 dakika sürer. Mikro Lazer Peeling seansları 2-3 Haftalık aralıklar ile devam eder. Cilde ve Mikro Lazer Peeling işlemlere bağlı olarak 3-5 seans sürebilir. Mikro Lazer Peeling seans aralarında doktorunuzun size önerdiği Mikro Lazer Peeling cilt bakım ürünleri ve Mikro Lazer Peeling koruyucu ürünleri kullanılır. Koyu renkli ciltlerde leke oluşumunu engellemek için leke kremleri kullanılması gerekebilir.

Mikro Lazer Peeling Kullanım Alanları

  • Kırışıklıkların azaltılması
  • Akne sivilce izlerinin tedavisi ve yara izlerinin silinmesi
  • Cilt lekelerini silinmesi
  • Cilt gözeneklerin küçültülmesi ve sıkılaştırılması
  • Cilt bozukluklarının tedavisi
  • Yeni ve sağlıklı bir cilt oluşturulması