ANTIAGING TEKNOLOJİSİ AĞRISIZ SAÇ MEZOTERAPİSİ Saç Mezoterapisi

Antiaging Teknolojisi AĞRISIZ SAÇ MEZOTERAPİSİ Saç Mezoterapisi

Mezoterapi kelimesi latince kökenli olup orta deri tedavisi anlamı taşır. Ağız yolu yada adele içine uygulanan ilaçlar hedef dokuya gidene kadar kısmen etkilerini kaybeder veya değişime uğrarlar ve yan etkilere sebep olurlar. Mezoterapi de uygulanan mikro enjeksiyonlar yan etkilerin oluşmasını engeller ve hedef dokuda tam etki yaratır.

Saç Mezoterapisi

Saç ve saçlı deri için gerekli olan vitamin, mineral, oligo elementler ve ilaçların bilgisayar kontrollü bir mezoterapi cihazı veya enjektörle ince iğneler yardımı ile saç derisinin dermis tabakası içine uygulanması işlemidir. Saç mezoterapisi saç dökülmesini engelleyen, saçları canlandıran en etkin ve güvenilir tedavilerden biri olarak bilinir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Hızlı saç dökülmesi olan kişilerde önce haftada bir, dökülme azaldıktan sonra 15 günde bir 8-10 seans yapılır. Seanslar 30-60 dakika sürer ve genellikle hastalar tarafından ağrısız bir işlem  olarak algılanır. İşlem sırası saçlı derinin ihtiyaç duyduğu vitaminler, mineraller, saç hücrelerini canlandıran ilaçlar aynı anda verilir. Saçtaki mevcut kılların anajen fazındaki kıllar olumlu etkilenir. Amaç yeni oluşacak kıl foliküllerini etkilemektir. Olumlu etki 4-6 hafta sonra görülmeye başlanır.

Mezoterapi ne kadar erken başlarsa başarı o kadar iyidir. Mezoterapi sonrası saç ve saçlı derinin sağlıklı kalması için ek olarak şampuanlar ve tonik etkili maddeler kullanılabilir.

Kliniğimizde önemli markaların kokteyl mezoterapi ürünleri kullanılmaktadır. PRP ile kombine tedavi uygulamaktayız.

Ağrısız Saç Mezoterapisi

Ağrı eşiği çok düşük kişilerde uyguluyoruz. Saçın ve saç derisinin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve oligo elementler 0.5 mm lik roller yardımı ile verilir.

Kliniğimizde önemli markaların kokteyl mezoterapi ürünleri kullanılmaktadır. PRP ile kombine tedavi uygulamaktayız.