BTL EXILIS ELITE SATEN ETKİSİ Pürüzsüz ve Sıkı Görünüm

BTL EXILIS ELITE SATEN ETKİSİ Pürüzsüz ve Sıkı Görünüm

Nedir BTL Exilis Elite Saten Etkisi?

Patentli Saten Etkisi BTL Exilis Elite cihazının ciltte oluşturduğu bütünsel değişime verdiğimiz addır. BTL Exilis Elite cihazının teknolojisi Radyo frekans ve Ultrasonu birlikte eş zamanlı olarak iletmeye dayalıdır. Her iki teknolojide 20 yıldan fazladır sağlık ve estetik sektöründe kullanılmaktadır. Ultrason derin dokuda ısı oluştururken Radyo frekans cildi toparlamaya ve sıkılaşmasını sağlamaya yönelik işlem yapmaktadır. Bölgesel incelme işlemlerinde önce ultrason teknolojileri ile inceltme işlemi yapılır daha sonra radyo frekans teknolojisi ile yağ azaldıktan sonraki gevşemiş cilt sıkılaştırılırdı. BTL Exilis Elite ile Saten Etkisinin; kişiye özel ayarlana parametreler ile cilt altı yağ dokusu azaltılırken aynı zamanda cilt üstü sıkılaşmada sağlanır. Cildin dokusundaki değişim nedeni ile bu etkiye Saten Etkisi denilmektedir. Pürüzsüz ve sıkı görünüm gün geçtikçe artmaya devam edecektir.

BTL Exilis Elite Saten Etkisi Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

BTL Exilis Elite cihazında uygulama baştan aşağı bütünsel olarak sağlanmaktadır. Cihazda yüz, boyun, dekolte için farklı bir başlık kullanılırken, diğer bölgeler vücut başlığı ile uygulanmaktadır. Yüz başlığındaki enerji iletim şekli ve enerji değerleri farklı olduğu için yağ azaltma yapmamaktadır. Vücut başlığında ise işlem alanındaki ısı özel termometre ile kontrol edilerek uygulanmaktadır. İşlem esnasında hasta konforunu sağlamak için temas eden uygulama başlığında soğutucu bulunmaktadır. Uygulama esnasında kişinin cilt dokusu 40 42 dereceye kadar çıkartılır daha sonra cilt yüzeyi korunması ve hasta konforu için tekrar 38 39 derecelere kadar soğutulur. Bu şekilde uygulama ile cilt yüzeyi hem korunmuş hem de uygulama konforu sağlanmış olur.

BTL Exilis Elite Saten Etkisi Kaç Seans Uygulanmaktadır?

İşlem uygulanacak alana göre değişkenlik gösterse de uygulama seans sayısı yerine uygulama zamanında değişiklik yapılmaktadır. Seanslar genellikle minimum 5 maksimum 10 gün aralıklar ile yapılmalıdır. 10 günden daha ileri tarihe ertelenen seanslarda sonuçların etkinliği de azalacaktır. Haftada 1 toplamda 4 seans ideal olarak öngörülen seans sayısıdır. 1 aylık uygulama sonucunda etki ikinci seanstan itibaren gözle görülür ve ölçülebilir olmaktadır. Tabi ki her bölgesel incelme işleminde olduğu gibi kişinin beslenme düzenine dikkat etmesi ve bol su tüketimi gerekmektedir. 4 Seanslık paket bittikten sonra ekstra olarak 2 seans sıkılaşma alınabilir. Bu tercih sebebi olup bir sonraki aynı alana uygulanacak paketin minimum 6 ay sonra alınması gerekmektedir. İşlem sonuçları uygulamalar bittikten sonra 3 ay daha devam etmekte olup vücudun kendi döngüsü içerisinde uygulama sonrası küçülen yağların enerji yoluyla yok edilmesi beklenir.

BTL Exilis Elite - Saten Etkisi

BTL Exilis Elite Saten Etkisi Uygulama Sonuçları Kalıcı mıdır?

BTL Exilis Elite ile yapılan işlemlerde incelme serbest duran yağların paketlenmesini ve küçültülmesini kapsar. Küçülen yağlar vücudun enerji ihtiyacına göre yok edilir. Paketlenen yağlar ise cildin sıkı kalmasını oluşan yeni bağ doku ile daha diri bir hal alarak gevşekliğin giderilmesini sağlar. Bölgesel incelme için yapılan hiçbir uygulama zayıflamanızı sağlamaz. Kilo verme toplam hacimden atılacak yağa bağlı olarak değişebilir. Uygulama sonucunda kilo kaybı yerine bölgesel incelme sağlanmaktadır. Basen bölgesinde ya da alt bel çevresine yapılan uygulama ile daha küçük beden kıyafete geçiş sağlanabileceği gibi bacaklarda hacimsel ve çap olarak incelme sağlanabilir. Aynı şekilde kol bölgesine yapılan uygulamalar ile koldaki yağlardan kurtulmak mümkündür. Uygulama alanında küçültülmüş ve paketlenmiş yağ vücudun ön gördüğünün altına hiçbir zaman inmez çünkü yapılan işlemde yağ parçalanmaz bu yüzden cildinizde dalgalı bir deformasyon hiçbir zaman göremezsiniz. Küçültülen ve yok edilen yağ tekrardan geriye gelmez.

BTL Exilis Elite Saten Etkisi Selülit Uygulamasındaki Fark Nedir?

BTL Exilis Elite cihazının patentli uygulaması ile cilt altındaki yağ dokunun derinliğini uygulayıcı seçebilmektedir. Diğer işlemlerden farklı olarak zayıf ancak selüliti olan bir kişi ile kilolu ancak selüliti olan bir kişinin cilt altı yağ dokuları ve katmanları farklı olabildiği gibi cihazın cilt altı derinliğinin ayarlanabiliyor olması daha etkin ve efektif sonuç alınmasını sağlamaktadır. Ayrıca cihazın Amerika Sağlık Örgütü FDA tarafından Selülit Yok Etme için Spesifik onayı bulunmaktadır. Uygulamadan sonra cildin hem alt katmanı hem de üst katmanına etki edebildiğimiz için portakal kabuğu görünümünün ikinci seanstan itibaren kaybolması sağlanabilmektedir. 54 farklı ülkede kullanılan BTL Exilis Elite cihazının birçok ülkede Anti Selülit Ödülü bulunmaktadır. Uygulama da Selülit yok edilebildiği gibi selülitin engellenmesi de sağlanabilmektedir. Yağ dokunun düzenlenebilmesi ve görünümde düzensiz yağların oluşturduğu portakal kabuğu görünümünün engellenmesi için ayda 1 idame seanslar uygulanabilmektedir.

BTL Exilis Elite Saten Etkisi İşlem Hakkında Detaylı Bilgi

Seanslar haftada 1 toplamda 4 kez uygulanmakla birlikte işlem sadece 1 ay sürmektedir. İncelme ve sıkılaşma aynı anda yapıldığı için çoklu seansa gerek duyulmamaktadır. Uygulama kişinin günlük yaşantısını etkilemez. Uygulama toplamda 1 saatten fazla sürmez dolayısı ile öğle arasında dahi daha küçük bölgeler için uygulama yaptırılabilir. Uygulama esnasında ve sonrasında ağrı acı hissedilmez, rahatsızlık verici bir hissiyat vermez. İşlem soğutma teknolojisinden dolayı konforlu olup bacak inceltme uygulamasında derginizi okuyabilirsiniz.

BTL Exilis Elite cihazı Avrupa ve Amerika da son 3 yıldır

  • En iyi Bölgesel İncelme
  • En iyi Cilt Sıkılaştırma
  • En iyi Anti Selülit Uygulaması
  • En iyi Vücut Şekillendirme
Ödüllerinin sahibidir.