LAZER EPİLASYON Alexandrite+ Nd-Yag Lazerle 4 Mevsim Lazer Epilasyon

LAZER EPİLASYON Alexandrite+ Nd-Yag Lazerle 4 Mevsim Laser Epilasyon

Elite+ Alexandrite+ Nd:Yag Lazer

Altın Standartlı İki Dalga Boyunun Kombinasyon

Elite+ 755 nm Alexandrite ve 1064 nm Nd:YAG dalga boylarını aynı sistemde bir arada bulundurmanın avantajlarını sunmaktadır.

Elite+ Epilasyon, Cilt Rejuvenasyonu, Vasküler Lezyon ve Benin Pigmente Lezyon Tedavisi gibi farklı uygulamalarda maksimum etkinlik ve hasta konforu için optimal dalga boyunu seçebilme imkanı sağlar. İki farkla dalga boyu arasında geçiş yapabilme özelliği ile aynı seansta birden fazla uygulamaya imkan verir.

Daha hızlı, daha güçlü ve daha etkili elite+ tüm ciltler üzerinde etkili sonuçlar veren çift dalga boyuna sahip bir lazer sistemidir.

Yeni güç ve hız opsiyonlarına sahip klasik elite+ IS mm'lik El aparatı ile 2 Hz'de 20 j/cm2 güç sunmaktadır. Yüksek melanin emilimi ile 755 nm Alexandrite dalga boyunun istenmeyen tüyler için ideal dalga boyu olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır. Alexandrite dalga boyunun 0,5 ms'de epidermal pigmente Lezyon tedavisindeki başarısı da yine klinik olarak kanıtlanmıştır

Güçlü etkiye sahip 1064 nm Nd:YAG dalga boyunun ise koyu renk, bronzlaşmış ciltlerin epilasyonunda ve vasküler lezyon tedavisindeki etkinliği altın standarttadır.

Elite+ Alexandrite+ Nd:Yag Lazer Kullanım Alanları

 • Etkin Ve Kalıcı Epilasyon (Cilt Tipi I-Vı Ve Bronz Ciltler)
 • Yüz ve Bacak Vasküler Lezyonlannın Tedavisi
 • Cilt Rejuvenasyonu
 • Benin Epidermal Pigmente Lezyon Tedavisi
 • Yaşlılık Lekeleri
 • Güneş Lekeleri
 • Çiller

Lazer nedir?

Lazer Light Amlification by Stimulated Emmition of Radiation " (Uyarılmış Işın Neşriyle Işık Kuvvetlendirilmesi) olan lazer, ışığın tek dalga boyunda düz bir demet halinde iletilmesidir. Cilde uygulandığında deriden geçerek kıl foliküldeki melanin pigmenti tarafından absorbe edilir.

Lazer ışığında, ışınların tümü tek bir dalga boyundadır. Lazer ışığı dağılmadan hareket eder. Çünkü aynı anda ve aynı fazda ilerleyen foton partiküllerinden oluşur. Lazer ilk kez 1958 yılında icat edilmiş ve 1983'ten itibaren tıbbın çeşitli dallarında güvenle kullanılagelmiştir. Epilasyon amacıyla son 15 - 20 yıldır yaygın olarak kullanılmaktadır.

Lazer Epilasyon nedir?

Lazer Epilasyon günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve başarılı yoludur. Lazer Epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve tesiri, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA ( Food and Drug Association ) tarafından 1997 yılında onaylanmıştır.

Lazer Epilasyon, çağımızın modern epilasyon yöntemidir. Dalga boylarına göre farklı lazer tipleri ve cihazları mevcuttur. Kıl yapısı, cilt rengi ya da uygulama yapılacak vücut bölgesine göre farklı lazerlerin kullanılması başarılı bir uygulamanın püf noktalarını oluşturmaktadır. Dikkat edilmesi gereken bu noktalar yan etki riskini azaltmaktadır. Cilt tipi, kıl rengi, kıl yapısı ve uygulanacak vücut bölgesine göre size uygun lazer tipi hekim tarafından belirlenmektedir.

Lazer Epilasyon uygulaması nasıl etki sağlar?

Tek bir dalga boyundaki ışıktan oluşan bir optik enerji sağlayarak fototermoliz yaparak etki eder. Bu etki lazer ışığının dalga boyuna bağlı olarak hedef yapıya göre selektif bir etkidir. Oluşan optik enerji hedef yapıdaki ( leke, damar, kıl kökü ) renk içeren maddeler tarafından emilerek ısı enerjisine dönüşür. Bu ısı enerjisi de çevre dokularda çok az hasar yaratarak ya da hiç hasar yaratmaksızın hedef yapıyı tahrip eder.

Lazer ışınlarınlarından kıl nasıl etkilenir?

Lazer uygulandığında kıl folikülündeki melanin pigmenti tarafından absorbe edilir ve burada ısı enerjisine dönüşür. Kıl kökündeki sıcaklık 60 - 70 dereceye ulaşır ve bu şekilde kıl kökü tahrip edilir, kılın beslenmesi bozulur.

Kıl kökleri, vücudun çeşitli yerlerinde değişmekle birlikte derinin 2 - 5 mm altındadır. Lazer Epilasyon cihazının dalga boyunun cilt altında ulaştığı mesafenin bu sınırlar içinde olması gerekmektedir. Uygun lazer cihazının seçimi bu nedenle önemlidir. Lazer Epilasyon’da seçici fototermoliz ( ışık ısısıyla seçici tahrip etme ) yöntemi ile kılı yok ederken çevredeki dokulara zarar vermeyecek ölçüde lazer ışını gönderilir. Bu nedenle güvenli ve etkili bir epilasyon için cilt rengi, kıl rengi, kılın kalınlığı ve yoğunluğu dikkate alınarak cilde gönderilecek enerji değerini ve gönderilme süresini belirlemek büyük önem taşır.

Lazer Epilasyon kimlere uygulanır?

Lazer Epilasyon uygulamasında cinsiyet ayrımı söz konusu değildir. 14 yaşından büyük erkek-kadın herkese başarıyla uygulanabilmektedir.

Lazer Epilasyon hangi bölgelere uygulanır?

Lazer Epilasyon gözleri direkt ışıktan koruyucu gözlük kullanmak şartıyla; tüylerinden kurtulmak isteyen herkese tüm vücut bölgelerinde uygulanabilir.

Lazer Epilasyon uygulamasının diğer işlemlerden farkı nedir?

Ağda vb. epilasyon amaçlı kullanılan yöntemlerde deri iltihaplanmaları ve bulaşıcı hastalık görülme riski bulunmaktadır. Oysa ki Lazer Epilasyon’da böyle bir durum yoktur. Hızlı bir yöntemdir, kanserojen etkiye sahip olduğunu gösteren veri bulunmamaktadır. Lazerdeki optik enerji ısı enerjine dönüşerek hedef yapıyı tahrip eder. Bu tahrip etkisi sayesinde elde edilen sonuçlar kalıcıdır. Kıllar tekrar çıksa bile eskiden olduğu gibi olmayacaktır; açık renkli ve zayıf tüyler şeklinde olur ki bunlar estetik anlamda sorun teşkil etmez.

Nd: YAG Long Pulse Lazer ile Lazer Epilasyon uygulaması yapılması mümkün müdür?

Nd YAG Long Pulse Lazer ile dört mevsim epilasyon mümkün olup, bronz tenlerde de güvenle kullanılabilmektedir. Teknolojik yenilikleri ve bilimsel yayınları izleyen uzman ekibimiz, farklı dalga boyundaki lazer ve ışık kaynaklarını merkezinde kullanmaktadır.

Alexsandrite ile Lazer Epilasyon uygulaması yapılması mümkün müdür?

Alexandrite Lazer , Nd YAG Long-Pulse Lazer sistemlerinin polikliniğimiz bünyesinde bulundurulmasının sebebi; farklı kıl tipleri ve farklı vücut bölgelerine göre uygulanan bu lazer sistemlerinin başarısının bilimsel deneylerle kanıtlanmış ve yayınlanmış olmasıdır.

Lazer Epilasyon uygulamasında başarı; cilt rengi, kıl yapısı, uygun lazer tipi ve uygun doz seçimi ile doğrudan ilişkilidir.

Lazer Epilasyon uygulama esnasında ağrı hissedilir mi?

Kullanılan cihazlara ve kişinin ağrı eşiğine göre değişen şiddette acı ve ağrı duyulabilir. Ancak son teknolojik gelişmeler ve ileri soğutma sistemleri ile hissedilen acı ve ağrının düzeyi minimuma indirilmiş ve uygulama konforu maksimum düzeyde arttırılmıştır.

Lazer Epilasyon uygulama süresi kaç seanstır?

Lazer epilasyon yöntemi ile ortalama 5 – 8 seans gibi bir süreçte sonuç alınabileceği gibi, uygulama 2 – 3 seans yapıldıktan sonra bırakılarak kılların seyreltilmesi ve daha zayıf hale getirilmesi de mümkündür.

Lazer Epilasyon kimlere uygulanamaz?

 • Yeterli klinik çalışma olmadığı için gebelik durumunda,
 • Lazer epilasyon yapılacak bölgede lokal enfeksiyon bulunuyorsa,
 • Epilepsi hastalarında ve kronik deri hastalığı olanlarda,
 • Işığa karşı duyarlılığa sebep olan yüksek doz A vitamini ve tetrasiklin gibi ilaç kullananlarda,
 • Işıkla birlikte tetiklenen SLE gibi hastalıkları olanlarda,

Lazer Epilasyon uygulamasının yan etkileri nelerdir?

Hastanın cilt ve kıl tipine uygun lazer seçimi, uygun doz ve uzman kişilerce uygulandığında bilinen yan etkisi yoktur. Uygulama sonrasında kısa süreli olarak, hafif bir kızarıklık ve kabarıklık görülebilir ki bu da tedaviden sonraki birkaç saat içinde kendiliğinden geçer. Yapılacak buz kompresi ile kızarık halinin süresi kısaltılabilir.



Lazerle Kıl Sarartma

Yüzde, üst kolda, göbekte, lazerlerin bitiremediği veya göremeyeceği kıllar sarartılarak görünmez hale getirilebiliyor. Bunların çoğu da dökülüyor. Bu bir kıl bitirme yöntemi değildir. Kişi sadece 1-3 ay rahat eder, mutlu olur, kıl kökü zayıflar.

Yaz, kış her cilt tipine uygun bir yöntemdir. Ağrısızdır, leke olma riski yoktur. Çok hafif bir kızarıklık olur. Bu kızarıklık 1-2 saat sonra geçer.

Geçici Tüy Dökme

Alexandrite, Nd YAG, Diot lazerlerin göremediği ince kıllara Q-Switched Nd YAG lazerlerle uygulama yapılır. Kıl dökülür ancak geri çıkar. 1-2 aylık kılsız bir dönem geçirilir. Ağda ve ip alma istenmiyorsa alternatif olarak yapılabilir. Epilasyon değil depilasyondur.

İğneli Epilasyon

Lazerlerin göremediği çok ince ve beyaz kılları kalıcı olarak yok etme yöntemidir. İğne ile kıl köküne girip zayıf bir elektrik akımı verilerek kıl kökü tahrip edilir. Uygulanacak seans sayısı tüylerin çıkış süresi, yapısı ve yoğunluğu belirler. Ustalık ve hijyen isteyen bir yöntemdir.


DENEME ATIŞLARI ÜCRETSİZDİR.