CİLT TEDAVİLERİ VE DİĞER TEDAVİLER CİLT ÇATLAKLARI Tedavisi

Cilt Tedavi ve Diğer Tedaviler CİLT ÇATLAKLARI Tedavisi

Cilt çatlakları cildin incelmesi, kollajen ve liflerin zarar görmesi sonucu oluşur. Deri yapısı esnekliğini bozan olaylar (gebelik, hızlı kilo alma vb.) sonucunda çatlaklar oluşabilir. Ayrıca kullanılan bazı ilaçların yan etkisi olarak ciltte çatlaklar meydana gelir. Bu çatlaklar kalça, diz arkalar, karın ve göğüs gibi bölgelerde olabilir.

Cilt çatlaklarında lazerler, dermoroller, mezoterapi, PRP vb. tedavi yöntemleri uygulanabilir. Çatlağın yapısına ve cilde bağlı olarak kombine de kullanılabilir.

Cilt çatlağı tedavisinde Fraksiyonel Lazer en etkili yöntemlerdendir. Fraksiyonel Lazerin ısı etkisi kolajenleri sıkılaştırır ve cilt iyileşmeye başlar. Fraksiyonel lazer ile cilt derisi soyularata tedavi edilebilir. Bu yöntemlerin hepsi çatlağın ve cildin yapısına bağlı olarak kombine de kullanılabilir.

Seanslar çatlakların ve cildin yapısına bağlı olarak 3-4 seans yapılabilir. Seans süresi çatlaklara bağlı olarak 30-60 dakika sürer. Seans aralıkları cildin kendini onarmasına bağlı olarak 20-30 gün olabilir. Tedavi aralıklarında doktorunuzun önerdiği cilt iyileştirme kremleri, vitaminler kullanılabilir.

Cilt Çatlağının yapısına bağlı olarak iyileşmeyi arttırmak için mezoterapi, dermoroller, PRP ve diğer lazer türleri de kombine kullanılabilir.

Çatlak yani strialar tedavisi en zor olan tedavilerdendir. Tamamen yok etmek mümkün değildir. Göze batması, dikkat çekmez hale getirmek hedeflenir.

Tedavide Long Puls DYE Lazer, Fraxionel Lazer, Ulthera, Mezoterapi, PRP, Peelingler kombine edilerek kullanılır.

Kırmızı renkli strialar çok hızlı cevap verir. Neredeyse tek seansta düzelir. Ancak sedef rengine dönenleri, yatay çatlakları tedavi etmek 3 seansı bulabilir.

Fraksiyonel Lazer ile Cilt Çatlak Tedavisi ve Cilt Yenileme Hakkında Detay Bilgi
Fraksiyonel Lazer ile Cilt Çatlak Bacak Çatlakları Tedavisi ve Cilt Yenileme Hakkında Detay Bilgi