CİLT GENÇLESTİRME TEKNOLOJİLERİ BTL EXILIS ELITE Saten Yüz Germe

Antiaging Teknolojisi BTL EXILIS ELITE Saten Yüz Germe

Nedir BTL Exilis Elite Saten Etkisi?

BTL Exilis Elite cihazı ile uygulanan Saten Yüz Germe Radyofrekans ve Ultarasonu birlikte kullanan tek sistem olma özelliği ile patentli Saten Yüz Germe uygulamasının, cilt altı tüm dokularda etkili ve efektif olduğu kanıtlanmış bir anti aging işlemidir. İki teknoloji estetik anlamında yılladır farklı biçimlerde farklı enerji değerli ve iletim şekilleri ile kullanılmaktadır.

BTL Exilis Elite cihazı işlem esnasında cilt altı tüm dokulara iki farklı teknolojiyi eşit ve homojen olarak iletir. Tüm dokuların aktive olması ile gençleşme içerde başlar. Kolojen aktivasyonu 21 günde ortaya çıkarken elastin ve bağ dokunun gelişmesi ile cilt sıkılaşır dirileşir ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

BTL Exilis Elite Saten Yüz Germe Uygulama Seansları

Saten Yüz Germe işlemi kolojenlerin aktive olmasına dayandığı için en ideal uygulama aralığı haftada 1 olmak üzere 4 seanstır. Uygulama yaptıran kişiler ilk gerçek etkiyi 3. Seansta yani 21 günde oluşan yeni kolojen dokusu ile görebilmektedir. Uygulama 4 seanstan fazla yapılmamaktadır. Bunun nedeni yapılan klinik çalışmalarda kolojen aktivasyonunun sadece 2 seanta % 154 olduğunun kanıtlanmış olmasıdır. Yani kişi istese de maximuma ulaşan kolojenlerden daha fazla üretim sağlanamaz dolayısı ile 4 seanstan fazla uygulama yapılmasının bir avantajı bulunmamaktadır. Bazı durumlarda kişinin cildine göre 2 seansta yeterli olabilmektedir.

BTL Exilis Elite Saten Yüz Germe Uygulama Sonuçları Neye Göre Değişir?

Uygulama eğitimi uluslararası sertifikasyona uygun olarak verilmektedir. Eğitim almayan kişilerin uygulama yapması uygun değildir. Uygulama tamamen dakika bazlı olduğu için işlemde kişiye yapılan uygulama aslında aynıdır ancak uygulayıcı kişinin yapacağı yorum sonuçları değiştirebilmektedir.

BTL Exilis Elite Saten Yüz Germe Yan Etkisi Var mıdır?

BTL Exilis Elite cihazının Amerika Sağlık Örgütü FDA tarafından insan sağlığına zararlı olmadığına dair onayı bulunmaktadır. Üniversitelerde yapılan klinik çalışmalarda herhangi bir yaş aralığı olmadığı gibi kolojen aktivasyonu yapılabilecek her kişiye uygulama yapılabilmektedir. Sonuçlar kişiye göre değişkenlik gösterebilir ancak sonuç görmeyen kimsenin de olmayacağını belirtebiliriz. Saten Yüz Germe işleminde cilt altı yağ dokusunda kayıp yaşanmaz, asimetri riski hiçbir zaman yoktur. Sinir hasarı riski yoktur ve en önemlisi sonuç alamama riski yoktur.

BTL Exilis Elite Saten Yüz Germe Bana Uygulanır mı?

Saten Yüz Germe işleminin esas amacı cilt dokusunun cilt altındaki tüm katmanlarda yenilenmesini sağlamaktır. Kolojen rahatsızlığı olmayan herkese uygulanabilmektedir. İşlem istenilirse bölgesel olarak çalışılabilir. Sadece göz çevresi sorunları olan birisi bu bölgede işlem yaptırabilirken boyun yada çene hattında sarkmaları olan bir kişiye yine alt yüz uygulaması yapılabilmektedir. Boyun ve dekolteye de uygulanabilen işlemin yine Amerika Sağlık Örgütü FDA tarafından Kırışıklık Giderme ve Göz Çevresine Kırışıklık Giderme olarak özel onayı bulunmaktadır. Üst Göz kapağı, Göz altı torbalanması ve morlukta belirli düzeyde fıtıklaşmış ya da dolaşım bozukluğu olan bölgelerde sonuç gözlemlenmiştir.

BTL Exilis Elite Saten Yüz Germe de Nasıl Bir Sonuç Beklemeliyim?

Saten Yüz Germe Uygulamasında cildinizin altında bir sıcaklık hissedersiniz bu sıcaklık 42 dereceyi geçmeyen ve kolojenleri öldürmeden yeniden yapılanmasını sağlayan bir ısıdır. Bağ dokunun sıkılaşması ve yeni elastin dokusunun oluşması ile 20 li yaşların verdiği pembemsi görünüm cildin ışıltısı ve tonusunda değişiklik görülür. Bu değişim günden güne artarak devam eder. Saten Etkisi dediğimiz bu etkileşim klinik çalışmalarda 3. Ayında en üst seviyede olduğunu (%154 artış) 9. Aya kadar artışın devam ettiği ve 12. ayda normal seviyeye geldiği gözlemlenmiştir. Bunu açıklamak gerekirse cilt yaşı 45 olan birisine yapılacak uygulamada birinci ay sonunda 43 ikinci ay sonunda 41 üçüncü ayda 39 cilt yaşına geri gelinir. Daha sonra birinci senenin sonuna kadar cilt yaşı korunur. Birinci yılın sonunda kişi cilt olarak yaşlanmaya 39 yaşından devem edecektir. Cilt eski halini almaz geri dönüşüm hiçbir şekilde yaşanmaz. Bunu da şu şekilde açıklayabiliriz; iyileşen bir yaranız hiçbir zaman eski haline dönmez. Kendi kolojenlerinizle gençleşmek en doğal yol olup ani değişiklikler görülmez yani istemediğiniz bir kişiye dönüşme olanağınız yoktur. Doğal gençleşme sizi eski size dönüştürür.

Hollywood Yıldızları Bu uygulamayı tercih etmelerinin sebebini şöyle açıklıyorlar; “Ben yüzümle, mimiklerimle, ifadem ile iş yapıyorum anlık değişimin benim için uygun olmadığı aşikar bu yüzden günden güne gençleşen bir cildinizin olması ve insanların ne yaptırdığınızı bilememesi gerçekten zamanı durdurmak diyebilirim”. Sözlerin kime ait olduğu yasal anlamda reklama girdiği için belirtemiyoruz…